Acıktırmayan Yiyecekler

Pek çok kişinin sorunu kilo almak. Kilo almak istemiyor iseniz, sizi tok tutacak, acıktırmayacak yiyecekler yemelisiniz.

Acıktırmayan Yiyecekler :

* Kurutulmuş kayısı : Bu lezzetli parçalar A vitamini, lif, potasyum, düşük yağ ve yüksek karbonhidrat içerir. Kahvaltınıza, öğleden sonraki ara öğününüze ve akşam yemeğinden sonra tatlı olarak tüketebilirsiniz.

* Kuru incir : Kuru incir de kayısı gibi karbonhidrat ve lif içerir. Kolayca sindirilebilen bu yiyecekler koşu yapanlar için de idealdir. Acıktığınızda en ideal atıştırmalıktır.

* Muz : Karbonhidrat ve B6 vitamini deposudur. Ara öğünlerde, egzersizden önce, egzersiz sırasında ya da sonrasında yiyebilirsiniz.

* Yulaf : Araştırmalar yulafın kolesterolü düşürdüğünü gösteriyor. Enerji veren yulaflı yiyecekler atıştırma için iyi bir seçenek. Sabah ya da yürüyüşlerde yiyebilirsiniz.

* Meyveli süt : Meyve ile soya sütünü karıştırırsanız sağlıklı bir besin elde edersiniz. Bu içecek eklediğiniz meyveye göre potasyum, C ve A vitamini, lif ve kalsiyum içerir. Kahvaltı, yürüyüş öncesi, yeniden enerji kazanmak için iyi bir atıştırmalıktır.

* Light yoğurt : Kalsiyum, potasyum, protein ve yüksek karbonhidrat kaynağıdır. Yoğurt acıkmamanızı sağlarken bağışıklık sisteminizi de güçlendirir.

* Yağsız süt ile müsli ya da cornflakes : Yağsız süt ile karıştırdığınız müsli ya da cornflakes gün boyu acıkmamanıza yardımcı olur. İçine sevdiğiniz meyvelerden dilimleyebilirsiniz. Yürüyüş öncesi ya da sonrası yine bu karışımı yiyebilirsiniz.

* Light bisküvi ve çikolatalar : Marketlerde meyveli light bisküvi ve çikolata seçenekleri bulunuyor. En yüksek karbonhidrat ya da protein içerenlerini seçin. Yürüyüş öncesi ya da yürürken bir tanesini yiyin.

“Tok Tutan yiyecekler” konumuzu okumak için tıklayabilirsiniz.

“Kilo Almamak için Ne Yapmalı” konumuzu okumak için tıklayabilirsiniz.

(Visited 98 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.