Kategoriler

Zayıflatan Bitkiler-Kilo Verdiren Bitkiler

Kilo vermek hiç kolay bir şey değil. Hele belirli bir yaştan sonra, doğum yaptıktan sonra ve menopoz döneminde kilo vermek oldukça zor.

Ama, size önereceğimiz bitkiler, iştahınızı kesip, yağ yakmanızı kolaylaştıracak, dolayısı ile kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Kilo Vermeyi Kolaylaştıran Bitkiler :

At kuyruğu : İdrar sökücü özelliğiyle biliniyor. Yağ dokularını eritmeye yardım eden bitki, yaraların iyileşmesine de yardımcı oluyor. Fakat tüm idrar söktürücü bitkilerde olduğu gibi fazla dozda kullanılırsa böbreklere zarar verebilir.

Maydanoz : Metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiriyor. Maydanoz yemek ve çayını içmek, ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem.

Adaçayı : Zayıflamak isteyenler tarafından iştah kesici olarak kullanılıyor. Çay ve yemeklerde baharat olarak da kullanılabiliyor.

Fesleğen : Vücutta biriken fazla suyu atmaya yardımcı oluyor. Üstelik, içindeki eter yağların moral yükseltici etkisi bulunuyor.

zayifKekik : Sindirim sorunlarını tedavi edici etkiye sahip ve metabolizmayı hızlandırıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra yorgunluktan şikayet edenlere zindelik veriyor.

Civanperçemi : Tatlıya karşı iştahı keser, tokluk hissi verir. Tazelik veren lezzeti, ağır yemeklerin tadını hafifletir.

Biberiye : Sindirimi düzenler. İyi bir canlandırıcıdır, kan dolaşımını hızlandırır, cildi sıkılaştırır. Et yemeklerinde kullanılabilir.

Tere : Vücuttaki yağ yakımını hızlandırıyor. İnce yaprakları pişince acılaştığı için çiğ yemek gerekir. Ayrıca içinde birçok vitamin barındırır.

Sinameki : K kalın bağırsakta suyun emilmesini önleyerek müshil görevi yapar. Uzun süreli kullanımlarda bağırsaklarda yan etkilere yol açacağından idrar söktürücü özelliği bulunan rezene ve nane gibi bitkilerle desteklenmesi gerekiyor.

Balık otu : Bünyenin kimyasını hızlandırarak zayıflamaya destek olur. İçindeki maddeler tırnakları güçlendirerek saçlara parlaklık verir. Salata ve meyveli içecekler içinde kullanılabilir.

ZAYIFLAMA ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

ŞİFALI BİTKİLER ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 10 times, 1 visits today)

 • z.yardimci

  Zayıflamaya Yardımcı Besinler

  Hangi besinler kilo verdirir? Hangi besinler kilo vermeye yardımcı olur? Kilo vermek öyle kolay bir

  Metabolizma Hızını Artıran Bitkiler

  Metabolizma hızı, kilo alıp vermede önemli bir faktördür. Metabolizma hızlı çalışıyor ise, besinlerl
 • YORUMLAR

  Daha Yorum Yapılmamış

  Trackbacks/Pingbacks

  1. » Kolay Kilo Vermek İçin Kalori Yakmanın Yolları » Evdeki Eczane - [...] gözlenmiştir. Bu nedenle günde 3 bardak yeşil çay içmeye özen gösterin. ( Bakınız: Kilo verdiren bitkiler [...]