Kategoriler

Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Bakım Maskeleri

Saçların yıpranmasına birçok olumsuz etken sebep olabilir.

Bu olumsuz sebepler, saçlarınızı yıkadığınız su, kullandığınız şampuan, düzleştirme yaparken ayarladığınız ısı, kullandığınız boya vs.. gibi sıralanabilir. Saçların baş düşmanı ısıdır. Fön, saç düzleştirme ya da saç kurutma yaparken ısıya maruz kalan saçlar yıpranır ve çatallaşır. Özellikle sürekli fön çektirme veya uzun süre kalıcı fön, boya, saç yapısını değiştirdiği için saçın kimyasını bozulur. Tabi ki, güneş, rüzgar, toz, duman, klor gibi diğer nedenleri de unutmamak lazım.

Ancak, yıpranan ve çatallanan saçlarınızı evde hazırlayabileceğiniz bakım kürleri ile onarabilirsiniz.

Size önereceğimiz bu maskeler, saç derisine derinlemesine işleyen, saç köklerinin nefes almasını sağlayan, kırıkları onaran ve sağlıklı bir şekilde saçlarınızın uzamasını sağlayan türden olup, kısa sürede sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır.

Yıpranan Saçlara Evde Bakım Kürleri veya Maskeler :

Avokado Maskesi : Saçlarınızın doğal yağına kavuşması ve kuruluğu gidermek için en ideal doğal bakım maskelerinden biridir.

avakadoBir avokadoyu ezerek, bir yumurta, iki yemek kaşığı zeytinyağı ve bir orta boy muzla karıştırarak saçlarınıza sürün. 10-15 dakika bekletin. Saçlarınızı, şampuanla yıkayıp, ılık su ile durulayın ve doğal olarak kurutun.

Mayonez Maskesi : Yumurtalı içeriği ile saç tellerini nemlendiren bir maske olan mayonez maskesini uygulamak çok kolay.

Saçlarınızın uzunluğuna göre yeterli miktarda mayonezi saçlarınızı tutamlara ayırarak eşit miktarda sürün. Bir saat kadar beklettikten sonra, maskeyi normal şampuanla yıkayıp, ılık su ile durulayarak akıtabilirsiniz.

Yoğurt Maskesi : Çeyrek kase yoğurtla (organik yoğurt bulabiliyorsanız daha iyi sonuç verecektir) bir yemek kaşığı mayonez ve bir yumurta akını iyice karıştırın. Yumurta akını diğer malzemelerle karıştırmadan önce köpürünceye kadar çırpın.

Maskeyi saçlarınız nemliyken eşit miktarda sürün ve bir bone takarak karışımı yarım saat saçlarınızda bekletin. Ilık suyla maskeyi temizledikten sonra saçlarınızı şampuanlayın.

Bu maskeyi saçlarınız sağlığına kavuşana kadar haftada bir tekrarlayabilirsiniz.

“Kuru ve Yıpranmış Saçlar için Maskeler” bu konumuzu okumak için tıklayınız.

“Ebru Şallı’dan Saçları Canlandıran Bitkisel Losyon” bu konumuzu okumak için tıklayınız.

(Visited 6 times, 1 visits today)

  • Kuru ve Yıpranmış Saçlar için Maskeler

    Kuru ve yıpranmış saçlarınız için çözüm, sadece saç kırıklarını aldırmak değil tabi ki. Saçlarınıza
    muz-maskesi1

    Dr. Elif Güveloğlu’ndan Yorgun Ciltler için Canlandırıcı Muz Maskesi

    Cilt, dış etkenlerden çok çabuk etkilenir. Yazın sıcak ve nem. kışın ise soğuk ve ayaz cildimizi yıp
  • YORUMLAR