Kategoriler

Ünlü Uzmandan Bademcikleri Şişen Çocuklar için Bitkisel Tedaviler

Bademcikler vücudun savunma sisteminin bir parçasıdır ve vücuda giren mikroplarla savaşmak için antikor denilen maddelerin oluşumunda rol oynarlar.

Bademciklerde mikropların birkimesi sonucunda tonsilit de denilen bademcik iltihabı oluşur. Bademcik iltihabı, genelde kızarıklık şeklinde kendini gösterir. Ancak, daha kötü durumlarda bademciklerin üzeri sarımtırak, beyaz veya yeşile çalan bir renk alabilir. Bu iltihaplanma olayı tekrarladığı sürece, bademciklerin boyutu büyür ve yutkunma zorlukları ontaya çıkar.

Bademciklerin şişmesi, soğuk algınlığının sonunda oluşan,  özelikle de çocukları hedef alan bir hastalıktır. İnsana çok fazla acı verdiği gibi,  yemek yemeyi de zorlaştırır.

Ancak, bu hastalığı, ilaç, özellikle de antibiyotik kullanmadan, ünlü bir uzmanın bitki tedavileri ile tedavi etmeniz mümkün. Nasıl mı?

Ünlü Uzmandan Çocuklarda Bademcik Şişmesine Bitkisel Çözümler :

* Kaynamış ve soğutulmuş 1 bardak suyun içersine, 1tatlı kaşığı karbonat ve 10 damla tentirdiyot damlatıp karıştırın. Bu su ile gargara yaptırın. Hatta suyu yutmasında hiçbir zarar yoktur.

* Bağazı şişen ve ateşi çıkan çocuğunuzun boynunu badem yağı ve biberiye yağı ile ovalayın. Hem şişi gidecektir, hemde ateşi düşecektir.

* Kulak çöpünü tentirdiyota batırıp, şişen bademciklerin üzerine sürün. Yutmasında da hiçbir sakınca yoktur. Çok faydasını göreceksiniz.

* Adaçayını demleyip gargara yaptırın. Çay olarak içirin. Çok iyi gelir.

“Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelir?” bu konumuz için tıklayınız.

“Ünlü Uzmandan Bademcik İltihabı için Bitkisel Tedaviler” bu konumuz için tıklayınız.


 • gargara

  Ünlü Bitki Uzmanından Bademcik İltihabı için Gargara Tarifi

  Bademcik iltihabına ne iyi gelir? Bademcikler şişerse ne yapılır? Bademcik iltihabı nasıl geçer? Bad
  bademcik bitkisel

  Bademcik İltihabına Ne İyi Gelir?

  Bademciklerin iltihaplanması veya şişmesi insanı mahveder, kişiyi yaşamdan bezdirir. Bademcik iltiha
 • çoçuklarda boğaz iltihaplanmasına ne iyi gelir bitkisel, bademcik için bitkisel tedavi cocuk icin, bebeklerde bademcik iltihabı bitkisel tedavisi, çoçuklarda bademcik iltihabı tedavisi, cocukta bademcik sismesi nasil gecer
  etiketler:, , , , , , ,
  181.061 okunma

  YORUMLAR

  Daha Yorum Yapılmamış

  Trackbacks/Pingbacks

  1. » İbrahim Saraçoğlu-Bademcik Şişmesi ve Boğaz Ağrısına İyi Gelen Bitkisel Tedavi » Evdeki Eczane - [...] “Ahmet Maranki’den Bademcikleri Şişen Çocuklar için Bitkisel Tedaviler” bu kon... Ahmet Maranki’den BADEMCİK…