Kategoriler

Suna Dumankaya’dan Güneş Lekelerini (Kahverengi Lekeleri) Kaybettiren Bitkisel Çözümler

Yaşamın kaynağı olan güneş, ondan doğru oranda faydalandığımız sürece vücudumuza birçok yarar sağlar.

Ama aşırıya kaçıldığında cildimiz için tehlike oluşturduğu gibi, zararlı olmayan, ama görüntüsü rahatsız eden küçük kahverengi lekelerin oluşmasına da yol açar.

Öncelikle güneşten korunmalıyız. Güneşten korumak için seçeceğiniz ürünün hem UVA hem de UVB ye karşı koruyuculu kremler kullanmalıyız. Güneşin etkili olduğu saatlerde dışarı çıkmamaya, çıkılması gerektiğinde ise, korucumuzu sürerek, gözlük ve şapka takarak çıkılması uygundur.

Şimdi, Güneşin oluşturduğu lekeleri yok etmek için Suna Dumankaya’nın önerilerine göz atalım. Oldukça etkili olan bu maskeler ile güneşin oluşturduğu lekelerden kurtulabilirsiniz.

Suna Dumankaya’dan Güneş Lekelerini Geçiren Bitkisel Maskeler:

kahverengi* Bir tatlı kaşığı kabartma tozu, bir tatlı kaşığı vazelin ve bir adet yumurta kabuğunu un haline getirdikten sonra karıştırın. Cildinize sürerek 20 dakika bekletin ve ardından cildinizden ovalayarak çıkartın.

* Bir tutam maydanoz, bir tutam semizotu, bir fincan yoğurt ve çeyrek limonun suyunu iyice karıştırıp püre kıvamına getirin. Hazırladığınız bu karışımı cildinize sürüp, 30 dakika bekletin ve ovarak çıkarın. Haftada 2 gün bu uygulamanın yapılması ve dışarıya çıkarken de mutlaka güneş koruyucu krem kullanılması öneriliyor.

* Bir çorba kaşığı yoğurt, bir tatlı kaşığı yulaf unu, çeyrek limon suyu ve bir tatlı kaşığı elma suyunu bir kapta iyice karıştırın. Ardından cildinize sürün. 30 dakika kadar beklettikten sonra hafifçe ovarak çıkarın. Ardından koruma faktörlü kreminizi sürün.

Suna Dumankaya,Bu maskeyi haftada bir tekrarlamanızı önerirken,eski lekeleri gidermek konusunda sabır gösterilmesi gerektiğini de belirtiyor.

Suna Dumankaya, bilhassa açık tenli kişilerin güneşe çıkmadan önce en az 20 faktörlü güneş koruyucusu sürmelerini tavsiye ediyor.

“Güneş Lekeleri Daha Çok Kimlerde Görülür? Nasıl Önlenir?” bu konumuz için tıklayabilirsiniz.

“Kahverengi Lekeler Neden Olur? Kahverengi Lekelerin Nedenleri Nelerdir?”bu konumuz için tıklayabilirsiniz.

(Visited 191 times, 1 visits today)

 • bakim-maskesi

  Suna Dumankaya’dan Kuru Saçlar için Bakım Maskeleri

  Kuru saç, nem ve yağdan mahrumdur. Mat ve cansız bir görünümü vardır. Saç uçları kırık kırıktır. Kep
  sac-tedavi

  Suna Dumankaya Kuru Saçlar için Bitkisel Tedaviler

  Kuru Saçlara Ne İyi Gelir? Kuru Saçlar için Ne Yapılır? Kuru Saçlar için Nasıl bir Bitkisel Tedavi F
 • güneş lekeleri nasıl geçer bitkisel çözüm, güneş lekeleri için kesin çözüm, güneş lekeleri nasıl geçer suna dumankaya, güneş lekelerine bitkisel çözümler, güneş lekeleri için maske suna dumankaya
  etiketler:, , , , , , , ,
  217.615 okunma

  YORUMLAR

  2 Yorum Yapılmış

  1. tskr ederız annemmın böyle lekelerı war hemen kullanmaya baslacagız

  2. ben cok sabirsizim bunlari okurken bile yoruluyorum

  3. […] “Suna Dumankaya’dan Güneş Lekeleri için Bitkisel Çözümler” bu konumuzu okuma… Güneş Lekeleri (Kahverengi Lekeler) Neden Olur? Kimlerde Görülür? Nasıl Önlenir? -(1885 ) […]

  4. […] “Suna Dumankaya’dan Güneş Lekelerini Bitkisel Çözüm” bu konumuz için tıklay… […]

  5. […] ” Suna Dumankaya’dan Güneş Lekelerini (Kahverengi Lekeleri) Kaybettiren Bitkisel Çözüml… […]

  Trackbacks/Pingbacks

  1. » Şems Aslan’dan Güneş Lekelerine Karşı Doğal Tonik » Evdeki Eczane - [...] “Suna Dumankaya’dan Güneş Lekeleri için Bitkisel Çözümler” bu konumuzu okuma... Güneş Lekeleri (Kahverengi…
  2. » Ahmet Maranki’den Cildinizdeki Lekeleri Kaybettiren Bitkisel Formül » Evdeki Eczane - [...] “Suna Dumankaya’dan Güneş Lekelerini Bitkisel Çözüm” bu konumuz için tıklay... [...]
  3. » El ve Yüzdeki Kahverengi Lekeler için Evde Yapılacak Doğal Tedaviler » Evdeki Eczane - [...] ” Suna Dumankaya’dan Güneş Lekelerini (Kahverengi Lekeleri) Kaybettiren Bitkisel Çözüml... [...]