Kategoriler

Sağlıklı Kilo Almanın Yolları

Aşırı zayıflık, kilo alamama durumu kişiyi üzen ve strese sokan bir sorundur. Ne kadar yerse yesin kilo alamayan kişilere ilk bakışta imrenilebilir. Ama, o kişinin yaşadıklarını biz bilemeyiz. Belki içinde ne fırtınalar kopuyordur.

Kilo alamamak önemli bir sorundur. Öncelikle sebebinin araştırılması için hekime başvurulması gereken bir durumdur. Sebebe göre tedavi edilmesi gereken bir sağlık sorunudur. 

Ancak; uzmanların görüşüne göre, sağlıklı almak için ne yemeli, ne yapmalı, hangi besinleri tüketmeli, bu konuda sizleri şöyle aydınlatabiliriz.

Sağlıklı kilo almanın püf noktaları, sağlıklı kilo almanın yolları : 

1. Sabahleyin mutlaka doyurucu bir kahvaltı yapın. Kahvaltıda ekmek ve hamur işi gıdaları azaltın ve peynir, yumurta, zeytin, yeşillik ve çerez tüketin.

2. Kahvaltınız da çay içmek yerine süt ya da meyve suyu için.

3. Kahvaltı ve öğle yemeği arasını çok uzun tutmayın.

kilo-alma4. Öğlen vücudunuzu besleyecek ve güçlendirecek yiyecekleri tercih edin. Ekmek, makarna, pilav ve tatlıdan uzak durmaya çalışın.

5. Vücudunuzu ideal ölçülere taşıması için onu dolgunlaştıracak, yağ ve kas dokularını oluşturacak gıdaları sabah ve öğlen yemelisiniz. Akşam yedikleriniz bu işlemde kullanılamaz. En geç güneş batana kadar bu gıdaları yemiş olmalısınız.

6. Akşam üzeri güneş batmadan önce ya kahvaltılık ya da yemek olan bir öğün daha yiyin.

7. Akşam yatmadan önce gündüz yediklerinizin sindirimi ve vücudunuzun yapılanması için mutlaka hareket edin veya hafif bir egzersiz yapın.

8. Gece erken uyuyup vücudunuzun yapılanması için gerekli olan hormon üretimine olanak sağlayın.

9. Akşam güneş battıktan sonra meyve, çerez ya da salata türü yiyecekleri yemeyin.

10. Tatlı isteği azaldıysa, aralarda acıkmıyor ve kendinizi enerjik hissediyorsanız; mutlaka her çocuğun büyüdüğü gibi siz de kilo alarak ideal beden ölçülerine ulaşmaya başladınız demektir.

(Visited 1 times, 1 visits today)

 • ekmek

  Kilo Almayı Engelleyen Beslenme Hataları

  Metabolizması hızlı çalışanlar, fazla hareketli olanlar, yetersiz beslenenler veya az yiyenler, bağı
  ari-sutu

  Doğal Kilo Alma Yöntemleri

  Kilo almak istiyor ve bunu bir türlü başaramıyorsanız, sizlere, kilo almanızı kolaylaştırıcı bazı te
 • YORUMLAR