Kategoriler

Saçların Hızlı Uzaması İçin Bitkisel Maskeler

Saçlarınız bir türlü uzamıyor ve bu durumdan muzdarip misiniz.

Şimdi size vereceğimiz bitkisel reçeteler ile saçlarınızın hızlı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Saçları Uzatan Bitkisel Reçeteler :

* Bir adet turpu rendeleyin ve yarım saat kadar haşlayın. Bu suya eklediğiniz yumurta sarısını iyice çırpın. Bu bulamaçla saçlarınıza masaj yapın, sonra da durulayın.

* Bir tutam sinemakiyi, bir çay bardağı suda kaynatın. Süzdükten sonra soğumaya bırakın. Oda sıcaklığına gelince, içine bir tatlı kaşığı badem yağı ile bir adet bemiks ampülü koyup karıştırın. Saç diplerinize bu karışımla masaj yapın ve yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Bu yöntemi haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Düzenli uyguladığınız takdirde, bir ay sonra saçlarınızın daha hızlı uzamaya başladığını göreceksiniz.

* Civanperçemi, dövülmüş nar kabuklarını ve sinemakiyi 30 dakika boyunca kaynatın. Suyunu süzdükten sonra, susam yağı ve çırpılmış yumurta ilave ederek karıştırın. Saçlarınızı, elde ettiğiniz bu losyon ile sık sık yıkayabilirsiniz.

* Bir avokadoyu, çanak yardımı ile ezin. Bir kaşık üzüm çekirdeği yağı ve bir kaşık soya yağı ile iyice karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı iki dakika bekleterek saç diplerinize sürün. Saçlarınızı streç film ve ılık suyla ıslatılmış havlu ile örterek bir saat boyunca bekleyin. Daha sonra da saçlarınızı şampuanla yıkayın. Bu uygulamayı haftada bir kez yapabilirsiniz.

* Kara dut usaresini, bir tülbent ile süzüp susam yağı ve yumurta ilave edin. Bulamaç haline gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra bu karışımı beş dakika kadar ısıtın. Elde edeceğiniz losyon ile saçlarınızı iki günde bir yıkayabilirsiniz.

* Bir fincan keten tohumu yağı ile yarım limonu, bir fincan sıcak su ile kaynattıktan sonra ılımaya bırakın. Oda sıcaklığındaki bu suyu saçınıza masaj yaparak uyguladıktan sonra, streç film ve ılık havlu ile saçınızı örtün. Bir saat bekledikten sonra ılık su ile saçlarınızı durulayın. Bu uygulamayı haftada en az iki kere yapmalısınız.

* Pirinci yıkarken akan su ile saçların masaj yapılarak yıkanması, içinde magnezyum ve B vitamini olduğundan, saçların uzamasına yardımcı oluyor. Banyodan sonra, pirincin suyunu saçınıza döküp masaj yapın ve az bir suyla durulayın. Pirinç suyu, ayrıca cildi de parlatıp canlandırır.

“Gülten Şenşafak’tan Hızlı Saç Uzatan Formüller” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

” Saç Nasıl Uzar? Saç Nasıl Çabuk Uzar?” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.


 • sac-uzatma1

  Saç Nasıl Uzar? Saç Nasıl Çabuk Uzar?

  Saçın uzama hızı, biyolojik ve çevresel şartlara bağlıdır. Saçın uzamasını etkileyen birçok etken va
  ısırgan-otu-cayi

  Saçların Hızlı Uzaması için Neler Yapılmalı?

  Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmayı kim istemez. Ancak uzun saçlardan ziyade sağlıklı saçlara sahi
 • YORUMLAR

  1 Yorum Yapılmış

  1. ben dediyiniz tafsiyeleri hala yapmadim ama inwallah yararli olur.tewekkur ederim