Kategoriler

Saçlara İyi Gelen Besinler

Saç sadece kökünden beslenir. Saçlarınızı daha iyi beslemek için, işe, doğru ve dengeli bir beslenme planı yaparak başlamalısınız.

Saçınız için gerekli olan besin unsurları ise, saça sadece kan yolu ile ulaşabilir. Saçınız için gerekli besin unsurlarını ağız yolu ile doğal besinler veya besin destekleri ile alabilirsiniz.

Saçlarınızın Sağlığı için Gerekli Besin veya Besin Grupları :

Demir : Saçların uzamasını hızlandırır. Kırmızı et, kabuklu deniz hayvanları, güçlendirilmiş tahıllar ve yeşil yapraklı sebzelerde bulunur.

Protein : Saç tellerinin yapı taşıdır. Doymuş yağ oranı düşük protein almak için beyaz ve kırmızı eti karıştırabilir ya da deniz ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Biyonit, B6, B12 Vitaminleri : Saç köklerinde yeni saç tellerinin oluşmasını sağlar. Tam tahıllı ekmeklerde, yulafta, az yağlı süt ve peynirde, yumurtada, somon balığında, kabuklu yemişlerde bulunur.

Çinko : Çinkoda bulunan doğal yağlar saçlara parlaklık verir. Kırmızı et, kabuklu yemişler, nohut, kabak çekirdeği ve yoğurtta bulunur.

C Vitamini : Saç derisinde hücre yenilenmesine yardımcı olur. Çilek, kivi, mango, portakal, ahududu, kırmızı dolmalık biber gibi parlak renkli sebze ve meyvelerde bol miktarda C vitamini vardır.

A Vitamini : Sağlıklı saçlar için gereklidir. Elma, kayısı ve tatlı patates iyi birer A vitamini kaynağıdır.

Antioksidanlar : Hücre yenilenmesine yardımcı olarak saç derisini güçlendirir. Siyah çikolatada, otlarda, böğürtlen ve çilek gibi kabuksuz etli meyvelerde bulunur. Sağlıklı saçlar için süper besinler.

“Saçları Gürleştirmek için Ne Yapmalı” bu konumuz için tıklayınız.

“Saç Dökülmesini Önlemek için Ne Yapmalı” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 76 times, 1 visits today)

 • sac

  Sağlıklı ve Güçlü Saçlar için Gerekli Vitaminler-Saçlar için Faydalı Besinler

  Saç, sadece, kökünden beslenir. Saçlarınızın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve proteinler, sadece, k
  saclar

  Saçları Besleyen, Saçlara İyi Gelen Yiyecekler

  Yetersiz ve düzensiz  beslenme tüm sistemimize zarar verir. Bu durumun  içimizde nelere sebebiyet ve
 • saça iyi gelen meyveler, hangi nesinler saca iyi gelie, saca iyi gelen besinler, saç dökülmesine iyi gelen yiyecekler, saça faydalı besinler
  etiketler:, , , , , ,
  48.464 okunma

  YORUMLAR