Kategoriler

Kuru ve Yıpranmış Saçlar için Maskeler

Kuru ve yıpranmış saçlarınız için çözüm, sadece saç kırıklarını aldırmak değil tabi ki. Saçlarınıza bakım yapacak maskeleri de uygulamanızda fayda var.

Kuru ve yıpranmış saçlarınıza uygulayacağınız maskeler ile kısa sürede saçlarınızın eski parlak görünümüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Kuru ve yıpranmış saçlar için, hazırlanan maskelerde, bal, yumurta ve zeytinyağı gibi onarıcı ve yumuşatıcı doğal ürünler kullanmanız gerekmektedir.

Kuru ve Yıpranmış Saçlara Uygulanan Maskeler :

Yumurta maskesi :

2 adet yumurtayı, 2 çorba kaşığı suyla iyice çırpın. Daha sonra bu karışımı saçlarınızın dibine doğru masajla yedirin. 10-15 dakika kadar saçınızda beklettikten sonra iyice yıkayıp, durulayın.

Muz maskesi :

1 adet ezilmiş muzu, 1 adet yumurta, 3 yemek kaşığı bal, 3 yemek kaşığı süt ve 5 yemek kaşığı zeytinyağıyla karıştırın. İyice karıştığından emin olduktan sonra tüm saçınıza sürün. 15-30 dakika saçınızda beklettikten sonra saçınızı iyice yıkayın.

Yoğurt maskesi :

Yumurtanın beyazını alın ve köpürene kadar karıştırın. Daha sonra içine 6 yemek kaşığı yoğurt koyun. Bu karışımı masaj yaparak saçınıza sürün ve 15-30 dakika boyunca saçınızda bekletin. Sonra saçınızı yıkayın.

Zeytinyağı maskesi :

5 yemek kaşığı zeytinyağını 2 yumurtayla karıştırın. Saçınıza masaj yardımıyla sürdükten sonra tüm saçlarınızı içine alacak şekilde bir bone ya da streç kağıtla kapatın. 30 dakika boyunca karışımı saçınızda bekletin ve sonra saçınızı yıkayın.

Ballı zeytinyağı maskesi :

3 yemek kaşığı zeytinyağını, 2 yemek kaşığı balla karıştırın. Saçınıza sürdükten saçınızı bir plastik streçle sarın. 30 dakika maskeyi saçınızda bekletin ve sonrasında iyice yıkayın.

Sütlü bal maskesi :

1 yemek kaşığı balı fincan sütle karıştırın. Saçınıza sürdükten sonra 15 dakika bekleyin ve sonrasında saçınızı iyice yıkayın.

“Ebru Şallı’dan Saçları Canlandıran Bitkisel Losyon” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

“Kuru Saçlar için Bakım Kürleri” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.


 • Cildi Güzelleştiren Maske Tarifleri

  Kadınlar hep güzel olmak istemişlerdir. Çünkü doğalarında hep güzel olmak vardır. Bu durum, asırlar

  Saçların Hızlı Uzaması İçin Bitkisel Maskeler

  Saçlarınız bir türlü uzamıyor ve bu durumdan muzdarip misiniz. Şimdi size vereceğimiz bitkisel reçet
 • suna dumankaya muzlu saç maskesi, Tüm Doğal Kuru Tedavi Salam mail, yüzdeki kahverengi lekelere kesin çözüm
  etiketler:, , , , ,
  24.004 okunma

  YORUMLAR

  1 Yorum Yapılmış

  1. Benımde saclarım rofleden ve dıger boyalardan mahvoldu cok kuru ve uzamıyor ayrıca dokunmadan kırılıyor ne yapmam gerek lutfen yardım edın