Kategoriler

Koltuk Altı Kararması Nasıl Giderilir?

Koltuk altında meydana gelen koyu lekelerden dolayı kısa ve kolsuz elbise giymekten çekinen bir çok bayan var. Yalnız, bu lekeler bir anda değil zamanla meydana gelen lekelerdir. Genelde, tıraş, sürtünme, deodorant kullanma  gibi basit nedenlerle ortaya çıkar. Ancak, bazı hastalıklar da koltuk altı kararmasına neden olabilir.

Kadınlık hormonlarının etkisiyle, koltuk altı dışında, bacak arasında, genital bölgede ve göbek kısmında da görülebilir.

Ama, koltuk altı kararması çözümsüz değil. Kimyasal peeling ve lazer toning oldukça etkili yöntemlerdir. Siz de koltuk altı kararmasından şikayetçi iseniz bu yöntemlere başvurabilirsiniz.

Koltuk altı kararmasına çözüm :

Kimyasal peeling : Kimyasal peeling, leke tedavilerinde uygulanan bir cilt soyma işlemidir. Deriye kimyasal solüsyon sürülerek, epidermis soyulur, derinin düzeltilmesi amacı ile kullanılır. Kimyasal peelingler cilt problemine göre yüzeysel, orta ve derin olarak sınıflandırılır.

Yüzeysel ve orta derinlikteki uygulamalar daha sık yapılmaktadır. Yüzeysel olan peeling uygulamaları haftada bir uygulanabilirken, orta derecedeki kimyasal peelingler 3-6 ay aralıkla uygulanabilmektedir. Yüzeysel peeling uygulamaları yapılırken kişi hafif bir batma duygusu hisseder.

kararmaAnestezi gerektirmeyen bir uygulamadır. Peeling uygulaması düzenli olarak yaptırıldığında cilt canlı ve parlak bir görünüme kavuşur. Kısacası, kimyasal peeling, deriyi yeniler.

Lazer toning : Lazer toning oldukça etkili bir yöntemdir. Spektra özelliği olan Q-Swich lazerle yapılan karbon peeling veya tüm dünyada bilinen diğer adıyla lazer toning başarılı sonuçlar veriyor. Uygulama, işlemin sonunda bile kısa sürede gözle görünür bir etki sağlıyor. Bu işlemle lekelerin yok olmaya başladığını, gözeneklerin sıkılaşıp cildin ışıl ışıl parladığını görmek mümkün.

Uygulama öncesi cilde karbon losyon sürülür, 15-20 dakika beklenir. Yapılan lazer atışları ile ısınan karbon partikülleri cilt gözeneklerine gönderilir. Bu etkiye sahip birinci dereceden biyokimyasal termal etki denilir. Böylece cilt hücrelerinin yenilenmesi uyarılır. Uygulama 10-15 günde bir, 4-6 seans şeklinde yapılır. İşlem sonrasında da günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Bu iki uygulama dışında bazı leke açıcı enjeksiyonlar da uygulanabilir, koltuk altı kararmasına neden olan pigmentleri baskılayıcı kremler de kullanılabilir. Koltuk altı kararmasında başarılı sonuçlar uzman ellerde gözlemlenebilir.


  • koltuk-alti1

    Koltuk Altı Bölgesi Neden Kararır ve Bu Sorun Nasıl Giderilir?

    Koltuk altı kararması, özellikle; yaz aylarında gündeme gelen önemli bir cilt sorunudur. Şimdi; bir

    Cilt Lekeleri ve Tedavi Şekilleri

    Ciltteki renk değişiklikleri “cilt lekeleri” olarak adlandırılır. Cilt lekeleri çoğu kişi için bir k
  • YORUMLAR