Kategoriler

Kilo Almayı Engelleyen Beslenme Hataları

Metabolizması hızlı çalışanlar, fazla hareketli olanlar, yetersiz beslenenler veya az yiyenler, bağırsak paraziti olanlar, troid sorunu olanlar, stres depresyon gibi psikolojik sorunu olanlar, bazı ilaçların yan etkisi ile iştahı kesilen veya mide bulantısı yaşayan kişiler kilo alamazlar. Ve bu kişiler genelde hep zayıf kişilerdir.

Kilo alamama sebeplerini böyle sıralamışken, bir de beslenirken yanlış uygulama yapıp kilo alamayanlar mevcut. Yani beslenme hatalarından kaynaklanan kilo alamama sebepleri.

Bu makalemizde bu hususlara değinmek istedik. Kilo almak istiyorsanız bu hataları yapmayın istedik.

Beslenme Hataları-Beslenirken Yapılan Hatalar

ekmekKahvaltıyı atlamak veya geçiştirmek: Her sabah mutlaka kahvaltı yapın.Bu kahvaltıyı erken yapmanız, sizin, aynı bir bebek gibi, daha hızlı ideal bedene ulaşmanızı sağlar. Bir tost veya poğaça ile geçiştirmeyin.

Ara öğün yemek veya aralarda atıştırmak: Ara öğün yerseniz yediğiniz yemekler tam sindirilemeden sindirim sistemi yeniden çalışır yani resetlenmiş olur. İdeal bedene ulaşmanız için gerekli olan protein ve yağlar sindirilemez ve siz de yapılanamaz dolayısıyla kilo alamazsınız.

Öğünlerde ekmek yemek: Ekmek, yediğiniz yemeklerin içerisindeki protein ve yağların sindirimini engeller.En önemlisi bağırsak florasında bozulmalara yol açar. ve mantar üremesini destekler.

Öğlen öğününü atlamak veya geçiştirmek: En önemli ve yapılanma için gerekli olan protein ve yağları elde edeceğimiz öğün, öğlen öğünüdür. Bu öğünün geçiştirilmesi veya atlanması kilo almanızı engeller ve bedeniniz yeniden yapılanamaz ideal ölçülerine ulaşamaz.

Tatlı ve hamur işi gıdaları yemek: Tatlı ve hamur işi gıdalarda sadece günlük enerji ihtiyacı için gerekli olan karbonhidrat vardır. Eğer tatlı ve hamur işi gıdaları çok yerseniz sindirim sisteminiz tembelleşir. Bedeninizin tekrar yapılanabilmesi ve ideal bedene ulaşabilmeniz için gerekli protein ve yağları sindiremez. Bu nedenle kilo almak istiyorsanız bilinenin aksine tatlı ve hamur işi gıdalardan uzak durmalısınız.

Akşam meyve ve salata yemek: Akşam meyve ve salata yerseniz kilo almayı unutun. Çiğ olan bu gıdalar sindirimi zor olduğu için gece rahat uyumanızı engeller ve yapılanmak için hormon üretilme ve yapılanma işlemi gerçekleşmez.

Gece geç saatlere kadar uyumamak: Eğer siz saat 23:00 ile 02:00 saatleri arasında uyumuyor iseniz o zaman kilo almayı unutabilirsiniz. Kilo almanız için gece yapılanma olduğu bu saatler arasında uykuda olmalısınız.


  • Kilo Vermek İstiyorum Diyenler için, Kilo Verme Yöntemleri

    Hamilelik, yemek yemeye olan düşkünlük, düzensiz beslenme, hareketsiz yaşam ve hormonal bozukluk kiş
    kilo-alma2

    Kilo Almak İstiyorsanız

    Zayıflıktan şikayet eden ve kilo almak isteyenler için, işe yarayan kilo alma yöntemlerini sizinle p
  • YORUMLAR