Kategoriler

Kilo Almak İsteyenlere Kilo Aldırıcı Özel Karışım Tarifi

Kilo alabilmek için sıralayacağımız pek çok madde olabilir. Ancak; sağlıklı bir şekilde kilo alabilmek için önerilerimiz biraz farklı olabilir, Bunları şöyle sıralayabiliriz.

Öğün sayısı 3 ana öğün ve 3 ara öğün şeklinde olmalıdır. Yemeklerden hemen önce ve hemen sonra su içmemeniz gerekir. Hatta su ihtiyacını gidermek için kalorisi yüksek meyve sularına yönelmek gerekir.

Ekmeği fazla tüketmek yerinde olur. Karbonhidrat oranı yüksek, makarna ve pilav tüketilebilir. Yemeklerde zeytinyağı ve tereyağı kullanılması, kalorili salata ve tatlı tüketilmesi de kilo alımını kolaylaştırır. Bu arada sigarayı bırakmanız da yerinde olur. Çünkü; sigara hem sağlığa zararlı, hem de iştahınızı kaçırarak kilo almanızı engelleyecektir. Ayrıca; stresten uzak durmalısınız, diyebiliriz.

Bu arada 7-8 saat kaliteli uyku ve yediklerinizi sindirebilmek ve orantılı kilo dağılımı için egzersizi de unutmamak gerekir.

Kilo almanızı kolaylaştıracak teknikleri ana hatları ile bu şekilde sıralamış iken bir de kilo almanıza yardımcı olacak özel bir karışım tarifi vermek istiyoruz.

karisimBeslenme ve Diyet  Uzmanı Elvan Odabaşı Kanar, ne yaparsa yapsın bir türlü kilo alamayanlar için, kilo aldırıcı özel bir karışım tarifi öneriyor. Şimdi; bu karışımın tarifini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Günde iki kez tüketilmesi gereken bu karışımda, kalorisi yüksek besinler bulunuyor. Yaklaşık 400 kalorilik bir tarif. Karışım, muz, fıstık ve yulaf ezmesi, avokado ve sütten oluşuyor.

Kilo Aldıran Özel Karışım Tarifi

* 1 kutu süt,

* 60 gram avokado,

* 15 gram fıstık ezmesi,

* 100 gram muz,

* 25 gram yulaf ezmesi,

* 1 çorba kaşığı çikolata sosu.

Tüm malzemeleri bir kasede karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı, günde iki defa da tüketin.


 • kilo-alma2

  Kilo Almak İstiyorsanız

  Zayıflıktan şikayet eden ve kilo almak isteyenler için, işe yarayan kilo alma yöntemlerini sizinle p
  yesil-yaprakli

  Bel ve Karın Bölgesini Zayıflatan Besinler

  Bel ve karın bölgesindeki yağlanma, pek çok kişi için sıkıntılı bir durum. Bu bölgedeki yağları erit
 • YORUMLAR