Kategoriler

Kas Erimesinin Belirtileri Nelerdir?

Kas erimesi hastalığının belirtileri hakkkında bilgi vermek istedik. Kas erimesi nasıl anlaşılır, nasıl teşhis edilir? Kas erimesinin anlamanın yolları:

Kas erimesinin belirtileri nelerdir?

Kas erimesi kendisini kas hacminde küçülme olarak gösterir. Buna kuvvet kaybı da eşlik edebilir. En önemli şey özelikle bacak kaslarında bir kuvvetsizlik varsa hasta bunu merdiven çıkarken yolda yürürken bir zorluk olarak ifade edebilir veya kollarında bir kuvvetsizlik varsa kollarının üst kısmında bir kuvvetsizlik varsa saçını tarama kitap ve gazete okuma sırasındada bir kuvvetsizlik hissedebilir.

kasBunun dışında bazı becerileri yapmada zorluklar olabilir yani kuvvetsizlik ve kas erimesi ön plandadır. Kas erimesi kas hacmindeki küçülme ve kuvvetsizliğin yanında bir diğer belirtide kaslarda ağrı olabilir. Bu ağrı bazen hareketin yapılma sırasında

olabilir veya hastanın ve hekimin kaslar üzerine basması ve dokunması ile ağrı olabilir. Farklı kas hastalıkları farklı yakınmalara da neden olabilirler. Tabi burada bazı metabolik hastalıklarıda göz önüne almak lazım çünkü bunların sisnemik belirtileri de olabilir. Bu sisnemik belirtiler de mesela beraberinde bir diyabet varsa diyabete ait belirtiler olabilir yada başka bir üremi varsa üremiye ait belirtiler olabilir.

SAĞLIK ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.


 • gastrit1

  Gastrit Nedir? Gastritin Belirtileri Nelerdir?

  Gastrit: Midenin iç yüzeyinde bulunan zarın iltihaplanmasıdır. Halk arasında bilinen adı ise mide ne
  k.erimesi1

  Kemik Erimesinin Belirtileri Nelerdir? Kemik Erimesi Nasıl Önlenir?

  Kemik erimesi (osteoporoz) sinsice ilerleyen, önemli bir hastalıktır. Bu yüzden erken teşhis, bu has
 • YORUMLAR

  1 Yorum Yapılmış

  1. bence siteniz çok güzel aradığım her şeyi buldum tşk siteniz harika 😀