Kategoriler

Göz Kapağı Şişliğine Hızlı Çözümler

Göz çevresindeki yumuşak dokularda sıvı birikimi sonucu göz kapaklarında şişme meydana gelir. Buna genellikle uykusuzluk, ağlama ve gözlerin tahriş edilmesi neden olmaktadır. Bitki polenlerinin neden olduğu polen alerjisi, hayvan tüyü, gıdalar veya çeşitli ilaçlar da buna neden olabilir. Makyaj ürünleri, nemlendiriciler, şampuan ve sabun gibi kişisel bakım ürünleri de göz kapaklarında şişliğe neden olabilir.

Göz kapağı şişlikleri, duman, sis veya toz gibi çevresel faktörlerden de kaynaklanabilir. Ama bunlar nispeten hafif nedenlerdir.

Bu tarz göz kapağı şişlikleri için ne yapılmalı? Şimdi, şişliklerin azaltılması için uygulayabileceğiniz doğal ve bitkisel çözümleri sizlere aktarıyoruz.

Göz kapağı şişliklerine doğal çözümler 

Salatalık : Salatalık, cilt sağlığında kullanılan çözümler arasındadır. Yatıştırıcı ve ferahlatıcı etkisi vardır. Ayrıca kan damarlarını daraltmaya yardımcı olur. Baş arkaya doğru eğilir ve bir dilim salatalık göz kapaklarına uygulanır. Yaklaşık 10 dakika kadar bekletilir. Ardından yüz soğuk su ile yıkanır.

yumurta-aki1Yumurta akı : 1 ya da 2 yumurta akı iyice çırpılır. Bir fırça yardımı ile göz altlarına uygulanır. Cildin sıkılaşmasına yardımcı olurken aynı zamanda cilt yapısını besler. Göz altlarındaki şişliklerin kısa sürede hafiflemesine yardımcı olur.

Patates : Patates, içerisindeki nişasta ile göz altlarındaki şişlikleri hafifletir ve cildin tahriş olmasını engeller. Güçlü anti inflamatuar özellikleri vardır. Bir tane patates soyulur ve yıkanır. Ardından ezilerek hamur haline getirilir. Elde edilen hamur temiz bir beze sarılır. Bu bez göz kapakları üzerine uygulanır. Yaklaşık 15 dakika kadar ciltte bekletilir. Ardından ılık su ile yıkanır.

Soğuk su : Göz altlarındaki şişlikleri hafifletmek için soğuk su da kullanılabilir. Soğuk şişliklerin inmesine yardımcı olurken aynı zamanda gözenekleri sıkılaştırır.

Çay poşetleri : Soğuk su ile ıslatılmış çay poşetleri bir süre buzdolabında bekletilir. Ardından bu poşetler göz altlarına uygulanır ve 15 dakika kadar ciltte bekletilir. Göz çevresini canlandırmaya yarımcı olurken koyu halkalar için de son derece etkilidir.


 • goz-kapagi3

  Göz Kapağı Neden Şişer ve Nasıl Geçer?

  Göz kapaklarındaki şişme, çeşitli sebeplere bağlı olarak vücut sıvılarının göz kapağında birikmesiyl
  goz-kapagi-tedavisi

  Göz Kapağı Şişmesine Ne iyi Gelir?

  Göz kapağı şişmesi ve göz kapağında oluşan şişlikler, gözü saran bağ dokularda iltihap veya aşırı sı
 • göz kapağı şişmesi bitkisel tedavi, göz kapağı şişmesi ibrahim saraçoğlu, göz şişliğine hızlı çözüm, goz kapagindaki siskinlige ne iyi gelir ibrahim saracoglu, göz şişliklerine bitkisel çözüm
  etiketler:, , , ,
  12.994 okunma

  YORUMLAR