Kategoriler

Göbek Yapan Yiyecek ve İçecekler Nelerdir?-Hangi Yiyecek ve İçecekler Göbek Yapar?

Vücutta biriken yağlardan kurtulmak için, beslenme şeklimizi değiştirmeniz şarttır. Bazı yiyecekler yağ yapar, bazı yiyecekler ise, aksine yağ eritir. Göbeğinizdeki fazla yağlardan kurtulmak istiyorsanız mutlaka beslenmenize dikkat etmeniz gerekir.

Göbeğinizden Kurtulmak için Uzak Durmanız Gereken Yiyecek veya İçecekler :

* Kızartma, yağlı ve kalori yüklüdür. Göbek bölgesinde yağlanmaya neden olur. Bu nedenle yememelisiniz.

* Hayvansal katı yağlar, yani, tereyağı, kaymak, yağlı şarküteriler, yumurtanın sarısı, yağlı süt ürünleri, yağlı etler, tavuk – balık derisi, tam yağlı süt yağ yapan besinlerdir. Uzak durunuz.

*Beyaz un ile yapılan ekmek ve pasta, börek gibi hamur işleri de vücudunuzda yağ birikmesine neden olur. Mümkün oldukça az yemeli yada yememelisiniz.

* Çikolata, yağlı çerezler ve cips : Bu tür hazır gıdalar yağ yapar. Bu yiyeceklerden uzak durmakta fayda vardır.

* Şekerli ve asitli sıvı gıdalar : Sıvı gıdalar, bölgesel zayıflama da göbek eritmek için çok önemlidir. Şekerli ve asitli sıvı gıdaların tüketimine sınırlama getirmeliyiz.

* Sınırlama getirdiğiniz sıvıların yerine, su içebilirsiniz. Bir günde en az iki litre su içilmesi gerekir. Çünkü vücut kaslarımızın büyük bir oranı sudan oluşmaktadır.

* Bileşeninde bulunan antioksidanlardan dolayı hastalıklara ve kansere karşıda etkisi yüksek olan çay tavsiye edilir. Şekersiz kullanımını kalori içermez.

* Su ve çaydan sonra kalori değeri olmayan kahve de içerdiği yararlı birleşimlerinden dolayı sizlere tavsiye edilir. Değişen kahve kültürü ile kahvelerin kalori değeri değişti çikolatalı kahveler sütlü kahveler içerken dikkat etmelisiniz.

* Yapay olarak tatlandırılmış diyet içecekleri, kalori değerleri düşük olması nedeni ile çok tüketmeniz göbekte şişkinliğine sebep olacak ve sizi şeker oranı yüksek sıvı gıdalara yöneltecektir.

* Hazır meyve suları, içerdiği tatlandırıcı ve katkı maddelerinden dolayı sağlıklı bir sıvı gıda değildir. Taze sıkılmış meyve suları şeker atmadan tüketebilirsiniz. Eğer sıktığımız meyve sularını şeker atmadan tüketemiyorsanız, meyve olarak tüketmeniz daha faydalı olacaktır.

* Alkol tüketimini de dikkat etmelisiniz. Alkol kullanımı iştahınızı açacak ve içerdiği kalori bakımından sağlıklı olmayacaktır.

“Göbek Nasıl Erir? Göbek Eriten Basit Egzersizler” bu konumuz için tıklayınız.

“Göbek Eriten İçecekler” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 360 times, 1 visits today)

 • gobek4

  İçeceklerle Göbeğinizi Eritin

  Göbek nasıl erir? Göbek eritmenin yolları nelerdir? Göbekteki yağlar nasıl yok edilir? Göbeklenme so
  mide1

  Mideye Zarar Veren Yiyecek ve İçecekler

  Mide ile ilgili rahatsızlığınız ve şikayetleriniz var ise, bazı yiyecek ve içeceklerden uzak durmanı
 • göbek yapan yiyecekler, göbek eritirken yenmemesi gerekenler, gobek yapan gidalar, karin sisirmeyen ekmek, karinda yaglanma yapan yiyecekler
  etiketler:, , , ,
  93.000 okunma

  YORUMLAR

  Daha Yorum Yapılmamış

  Trackbacks/Pingbacks

  1. » Göbek Eriten Egzersiz Hareketleri » Evdeki Eczane - [...] “Göbek Yapan Yiyecek ve İçecekler” bu konumuz için tıklayınız. [...]