Kategoriler

Doğal Cilt Maskelerinin İncelikleri

Kirli hava, sert rüzgar, sigara dumanı gibi, dış etkenlere karşı, cildimizi korumak ve yenilemek için maskeler, hatta doğal maskeler yapmamız da  fayda var.

Doğal olarak yapılan maskeler, genellikle, mutfakta kullandığımız gıdaları içermektedir. Burada önemli olan husus, cilt tipini bilmek, uygun meyve ve sebzeyi  seçmektir.

Doğal maskeler, içeriğindeki vitamin ve mineralleri kolaylıkla özümsediğinden, hem daha etkili, hem yapımı kolay, hem de ekonomiktir.

 

 

Şimdi gelelim doğal maskelerin kullanımına.


Maske Uygularken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

* Önce cilt tipinizi belirleyin. Cildinize uygun meyve ya da sebzeyi seçin. Yapraklı sebzeleri kaynar suda 3 dakika bekletip süzün. Soğuyunca cildinizin üzerine yerleştirin. Diğer sebzeleri ise robotta püre haline getirin. Akmayacak kıvama gelince maskeniz hazır demektir.

cilt-maskesi* Maskeyi sürmeden önce cildinizi temizleyin. Çünkü kirli cilt maskeyi özümseyemez. Bunun için bir parça pamuğa temizleme sütünü döküp önce tüm cildinizi temizleyin, sonra ılık suyla yıkayıp havlu ile tampon yaparak kurulayın.

* Maskeyi göz ve dudak çevresi hariç tüm yüz ve boynunuza kalın bir tabaka halinde sürün. Kesinlikle bir yere uzanıp kafanızdaki düşünceleri boşaltın. Çünkü bu pozisyon, vücudun gevşemesine yol açarak hem maskenin akmamasını hem de cildin maskeyi daha kolay özümsemesini sağlıyor.

* Önerdiğimiz maske tariflerindeki bekleme sürelerini aynen uygulayın. Aksi durumda maske cildinize zarar verebilir. Maskeyi temizlemek için ılık suya batırılmış pamukla cildinizi silip yıkayın ve havlu ile tampon yaparak kurulayın.

CİLT BAKIMI ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

CİLT MASKELERİ ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 1 times, 1 visits today)

  • gerdiren

    Suna Dumankaya-Cilt Gerdirici Maske Tarifi

    Yaş ilerledikçe, hücresel faaliyetler yavaşlar, buna bağlı olarak bağ dokusu zayıflar ve cilt sarkar

    Ebru Şallı’dan Hücre Yenileyici Cilt Maskesi

    Cilt bakımı için cilde uygulanan doğal ve bitkisel maskelerin önemi büyük. Canlan­dırıcı özelliği de
  • YORUMLAR