Kategoriler

Ciltteki Kırışıklık için Ne Yapmalı? Ciltteki Kırışlıklıklara Ne İyi Gelir?

A, C ve E gibi antioksidan vitaminleri ile folik asit açısından zengin, yağ ve tuz bakımından dengeli bir diyet yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Şeker, beyaz un, makarna, patates gibi kan şekerinin hızlı yükselmesine sebep olan basit karbonhidratlar ise yaşlanma sürecini hızlandırır.Özellikle şeker ve şekere dönüşümü daha kolay olan besinler cilt yaşlanmasını sağlayan en büyük düşmanlardır. Kandaki şeker miktarı arttıkça, yaşlanma hızı da artmaktadır.

Uzun seneler karbonhidratlı ve şekerli besinleri tüketen kişilerde kolajen adı verilen ve cildin elastikiyetini ve de gerginliğini sağlayan maddeler olumsuz yönde etkilenir.

Kırışıklık Önleyici Tavsiyeler :

* Yüksek kaliteli protein içeren balık, tavuk, hindi tüketilmesi gerekir. Hücreleri yeniler, vücudu onarır.

* Doymuş yağlardan uzak durulmalı (margarin, tereyağı) ve doymamış yağlar (zeytinyağı, kanola, soya, mısırözü) tercih edilmelidir.

* Yüksek karbonhidrat içeren, sofra şekeri, bal, pekmez, çikolata, mısır, makarna, pilav ve ekmek gibi yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Bunların yerine kan şekerini yavaş yükseltip insülini az uyaran kompleks karbonhidratlar tercih edilmelidir.

* Yeşil ve turuncu renkli sebzeler, cilt hücrelerini güçlendirir.

* Somon, beyaz etli balık, kabuklu deniz ürünleri, tavuk, hindi, ıspanak, kuşkonmaz, lahana, sarımsak, brokoli, karnabahar, rezene, yulaf, tüm baklagiller, arpa, esmer buğday, zeytinyağı, yumurta, az yağlı süt, ceviz, fındık, badem, fıstık gibi sert kabuklular ile kiraz, yeşil elma, kavun, vişne, greyfurt, armut, erik, şeftali, avokado ve portakal gibi meyveler kırışık önleyicidir.

CİLT BAKIMI ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

BESLENME ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.


 • Ödem Tedavisi ve Ödem Oluşumunu Önlemek için Yapılması Gerekenler

  Ödem bir hastalık değildir. Fakat bir hastalığın habercisi olabilir. Eğer, ödemin nedeni bir hastalı

  Selülit Nasıl Önlenir? Selülit Nasıl Yok Edilir?

  Yanlış alışkanlıklar, bozulmuş kan dolaşımı, fazla östrojen, yağlanmaya ve vücutta su tutulmasına ne
 • YORUMLAR

  1 Yorum Yapılmış

  1. […] “Ciltteki Kırışıklık için Ne Yapmalı? Ciltteki Kırışlıklıklara Ne İyi Gelir?&#822… Cilt Kırışıklıkları için Bitkisel Çözümler -(5239 ) […]

  2. hımmm iii beğendimm yaaa güzel

  3. […] “Ciltteki Kırışıklık için Ne Yapmalı” bu konumuz için tıklayınız. Cilt Kırışıklığı Nasıl Engellenir? Cilt Kırışıklığına Neler Engel Olur? -(2474 ) […]

  Trackbacks/Pingbacks

  1. » Cilt Kırışıklığı Nasıl Engellenir? Cilt Kırışıklığına Neler Engel Olur? » Evdeki Eczane - [...] “Ciltteki Kırışıklık için Ne Yapmalı? Ciltteki Kırışlıklıklara Ne İyi Gelir?&#822... Cilt Kırışıklıkları için…
  2. » Cildinizdeki Kırışıklıklar Nasıl Azalır? » Evdeki Eczane - [...] “Ciltteki Kırışıklık için Ne Yapmalı” bu konumuz için tıklayınız. Cilt Kırışıklığı Nasıl Engellenir? Cilt Kırışıklığına Neler Engel Olur?…