Kategoriler

Cilt Lekelerine İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Güzelliğinizi gölgeleyen lekelerden kurtulmak için doğanın mucizelerinden faylanmak istermisiniz.

Cilt bakımı, özellikle de cilt lekelerinin tedavisinde olumlu sonuçlar veren bitkilere şöyle bir göz atalım.

Cilt Lekelerine Karşı Doğal Tedavi : Cilt Lekelerine Doğal Çözümler :

Anason Tohumu : Anason tohumları bir kaba konarak üstünü kapatıncaya kadar su eklenir ve kaynatılır. Tohumlar süzülerek atılır ve elde edilen su soğuduktan sonra cilde masaj yapılarak sürülmesi halinde cilt lekelerinin önlenmesi ve canlılık kazanması sağlanır.

Arpa Unu : Arpa unu hamur haline getirilerek yüze maske halinde sürülür ve 2 saat süresince bekletilir. Bu işlem sonucunda yüzdeki lekeler yok olur.

Aşk Otu : Aşk otu kökü kaynatılarak elde edilen sıvı, yüzdeki lekeleri yok eder.

Biberiye : Biberiye, merhem haline getirilerek vücuda sürülerse cildi güzelleştirir, kırışıklık ları giderir. 2 gram kurutulmuş biberiye yaprağı ve çiçeği bir tas içinde 20 dakika kaynatılarak, vücut yıkandığında güzelleştirir, pürüzsüz hale getirir.

Kudretnarı : Kabakgiller familyasından, tırmanıcı, ince gövdeli, bir yıllık bir bitkidir. Yaprakları saplı ve el gibi parçalıdır. Meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır. Meyveleri 10-15 cm boyunda şişkin ve iki uçta incelmiş şeklindedir. Üzerinde kabarcıklar vardır. Turuncu – sarı renktedir. Ev ilaçlarında, zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılır.

Egzama ve diğer cilt hastalıklarında faydalıdır. Yaraların çabuk kapanmasını sağlar.

Kayınağacı : Kayıngiller familyasından; kış aylarında yapraklarını döken güzel görünüşlü bir orman ağacıdır. Dalları salkım gibidir. Kabukları halka halkadır. Kabuk ve dallarının kuru distilasyonundan kayınağacı katranı elde edilir.

Kabuklarının suda kaynatılmasıyla elde edilen suyla yüz lekeleri, çiller giderilir. Kıllar temizlenir.

Elma Sirkesi : Aynı miktarlarda Su ve Elma sirkesi ni bir kapda kaynatın, daha sonra bu karışım ile yüzünüze buhar banyosu yapın.

Ayrıca gene aynı miktarlarda su ve Elma sirkesi ile yüzünüzü 3-4 günde bir silerek de cilt lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

“Cilt Lekelerine Doğal Çözümler” konumuz için tıklayınız.

CİLT LEKELERİ ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.


 • Ünlü Uzmandan Cildinizdeki Lekeleri Kaybettiren Bitkisel Formül

  Güneş ışınlarının etkisi ile oluşan pigment artışı ciltte geniş lekeler oluşturur. Ayrıca, sivilcele

  Cilt Lekelerini Geçiren Kolay Ev Tedavileri

  Ciltte, vakit vakit, bazı sebeplerden dolayı lekeler, yani, renk değişiklikleri oluşur. Ciltteki bu
 • YORUMLAR

  2 Yorum Yapılmış

  1. gerçekten denedim işe yaradı teşekkürler tavsiye ediyorum

  2. evet cok iyi tavsiye ederim

  3. […] etiketler:Çil ve Lekeler için Bitkisel Maskeler, Çil ve Lekelere Bitkisel Çözüm, Çil ve Lekelere Ne İyi Gelir?, Ciltteki Çil ve Lekeler için Ne Yapmalı?, Ciltteki Çil ve Lekeler Nasıl Geçer?, Ciltteki Çil ve Lekeler Nasıl Gider?,çil geçiren kremler, çilleri geçiren krem, leke geçiren krem, çilleri geçiren maske kolay 5 Temmuz 2011 1.710 okunma yorum yapılmamış […]

  Trackbacks/Pingbacks

  1. » Cildinizdeki Çil ve Lekeleri Geçiren Bakım Kürleri » Evdeki Eczane - [...] etiketler:Çil ve Lekeler için Bitkisel Maskeler, Çil ve Lekelere Bitkisel Çözüm, Çil ve Lekelere…