Anasayfa » Sağlık, Şifalı Bitkiler

Burun Tıkanıklığına Bitkisel Çözüm

Burun Tıkanıklığı Nedir? Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir?

Nefes almakta çoğu zaman zorlanırız.Burun tıkanıklığı tek taraflı olabileceği gibi iki taraflıda olabilmektedir. Kimi zaman her iki deliğin zaman zaman yer değiştirerek tıkandığı da gözlenmiştir. Burundan nefes almakta zorluk çekilmesi burun tıkanıklığı olarak adlandırılır.

Burun tıkanıklığını, basite almamak gerekir.Sağlıklı bir vücut için, sağlıklı bir solunum şarttır. Günlük yaşantımızı olumsuz etkileyen bu durumun, öncelikle neden kaynaklandığının bilmesi gerekir.

Eğer ki, Burun Tıkanıklığı, soğuk algınlığı veya mevsim geçişlerinde oluşmuş ise, bu sıkıntı veya rahatsızlığı giderebilecek Bitkisel Tedavi Önerileri…

Burun Tıkanıklığına Karşı Bitkisel Tedaviler :

* Lavanta çiçeği yaprakları kaynak suda on dakika din lendirilir. Süzülerek elde edilen sıvıdan hastalık süresince saat başı buruna çekilir.

* Mısır kökü suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvı nane suyu ve zeytinyağı ile karıştırılır. Hazırlanan karı şımdan tedavi süresince buruna çekilir.

* Nergis çiçeği ve atkuyruğu otunun yaprakları havanda dövülerek ezilir. Elde edilen karışım zeytinyağı ile su landırılarak bir gün dinlendirilir. Dinlendirilen bu karışım süzülerek saat başı üç-beş damla buruna damlatılır.

SAĞLIK ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

ŞİFALI BİTKİLER ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

4 yorum yapılmış »


 • frof.drAli söndü demiş ki:

  burun tıkanıklığı icin bi kaba tuz koyun sıcak suyu tuzun icine dökün ve birer damla damladın bikac dakika bekleyin nefesiniz acılır


 • eriniz demiş ki:

  Çok begendim emeginize saglık :)


 • samet demiş ki:

  bence tüsü yapılması daha iyi olur ben denedim oldu


 • » İbrahim Saraçoğlu’ndan Horlamaya Bitkisel Çözüm » Evdeki Eczane demiş ki:

  [...] “Burun Tıkanıklığına Bitkisel Çözüm” bu konumuz için tıklayınız. etiketler:Horlama Nasıl Kesilir?, Horlama Neden Olur?, Horlama Tedavisi, Horlamaya Çare, Horlamaya Son,horlama için ibrahim 9 Nisan 2012 51 okunma yorum yapılmamış [...]

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir