Kategoriler

Astım, Bronşit ve Öksürük için Bitkisel Çözümler

Astım, bronşit ve öksürük gibi solunum yolu rahatsızlıkları için, evde uygulayabileceğiniz bitkisel formüller ile sizlere yardımcı olmak istedik.

Astım, Bronşit ve Öksürük için Evde Bitkisel Tedaviler :

* Bir adet bıldırcın yumurtasını bir bardağın içine kırın. Bir kaşık balla karıştırın. Bir bardak oda sıcaklığında süt ilave edin.

15 gün süreyle sabahları aç karnına bu kürü yapın. Öksürük kalmıyor, alerjik şikayetler yok oluyor. Bu kür en az üç ay uygulanıyor.

Bıldırcın yumurtasının, doğal olarak üst solunum yolu antiseptiği (Mikrop öldürücüsü) Antihistaminik (Alerjilere etkili olma
durumu) ve ayrıca ekspektoran (Balgam söktürücü) etkileri vardır.

* 6 diş sarımsak havanda dövülür. Bir kahve fincanı votka içinde, bir hafta bekletilir, sonra uygun bir şişeye süzülür. Her gün bir kesme şeker üstüne on damla damlatılarak yenilir. Astın için çok faydalıdır.

* Birkaç soğan kabuklu bir şekilde suda kaynatılır. Tadı biraz kötü olabilir. Gerekirse kaynayan suyun içine birkaç karanfil ilave edilir.

Soğan suyunu,  gün içinde içebildiğiniz kadar için.

bildircin* Ayva yapraklarını kaynatın ve suyunu için.

* Kiraz saplarını kaynatın ve için. Aynı zamanda idrar söktürücü ve ödem atıcıdır.

* Melisa (oğul otu) balla karıştırılıp yenir. Nefes darlığına iyi geldiği gibi sakinleştirici özelliği de mevcuttur.

* Oğulotu toz haline getirilir. Balla karıştırılır ve her sabah bir kaşık yenir.

* Kavrulmuş ve çekilmiş bir çorba kaşığı keten tohumu bal ile karıştırılır, yemeklerden bir saat önce yenir. Nefes darlığı, astım, ses kısıklığı, öksürük ve bronşite faydalıdır.

* Bir fiske keten tohumu, bir tutam hatmi çiçeği cezvede demlenip, şeker katılarak içilir.

* Kafi miktarda su ile keten tohumu tozunu lapa kıvamında pişirin. Normal sıcaklıktayken göğüs üzerine konursa, göğsü yumuşatır.

* 500gr keten tohumu ayıklanıp temizlenir, tavlanıp dövülür. 1 kg bal veya 500gr nöbet şekeri ile dövülüp karıştırılır. Sabah öğle akşam birer çorba kaşığı yenir.

SOLUNUM YOLU HASTALIKLARI için tıklayınız.

ŞİFALI BİTKİLER ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.


 • yulaf

  İbrahim Saraçoğlu-Bronşit için Bitkisel Tedavi : Yulaf Samanı Kürü

  Bronşit, Solunum Yolu rahatsızlığıdır. Bronşit, solunum yolları mukozasının ve akciğerdeki solunum y

  Halsizlik Nasıl Giderilir? Halsizlik Nasıl Geçer?

  Kendinizi çok halsiz mi hissediyorsunuz. Canınız hiçbir şey yapmak mı istemiyor? Üzerinizde bir ağır
 • astımı geçiren kür, astımı yok eden bitki, astım bronşit nefes darlığına ne iyi gelir, alerjik öksürük bitkisel çözüm, çoçuklarda astım bronşit bitkisel tedavisi
  etiketler:, , , , , , ,
  327.284 okunma

  YORUMLAR

  5 Yorum Yapılmış

  1. Yukarıdaki kür çeşitlerini okudum.Üç senedir kışları allerjik astım öksürüğü acı içinde çekiyorum.Yazılan bu kürleri denemek vede İnşallah bu öksürük vede balgam atamama rahatsızlığından kutulurum.

  2. […] “Astım, Bronşit ve Öksürük için Bitkisel Çözümler” bu konumuzu okumak isterseni… Balgam Nedir? Balgam Vücudumuzda Ne Yapar? Balgam Yapan veya Balgam Söktüren Yiyecekler Nelerdir? -(19102 ) […]

  3. benim çocuğum doğduğundan beri gece gündüz öksürüyor inşallah bu kürlerle çocuğum iyi olur deneyip faydasını gören varsa yazsın

  4. İnşallh şifa buluruz

  5. Ben ve kardesim astim hastasiyiz.İnsallah biz ve butun astim hastalari kurtulur.

  6. kızım uzun zamandır öksürüyorinşallah bu kürler iyi gelir

  Trackbacks/Pingbacks

  1. » Öksürüğe İyi Gelen Bitkiler » Evdeki Eczane - [...] “Astım, Bronşit ve Öksürük için Bitkisel Çözümler” bu konumuzu okumak isterseni... Balgam Nedir?…